Akademia Piłkarska Młode Talenty Unia Susz z brązowym certyfikatem PZPN.

Akademia Piłkarska Młode Talenty Unia Susz z brązowym certyfikatem PZPN.

Akademia Piłkarska Młode Talenty Unia Susz z brązowym certyfikatem PZPN.

Szkółka piłkarska Klubu Sportowego Unia Susz zdobywając brązowy certyfikat znalazła się w gronie 694 odznaczonych tego typu organizacji.

Warto zaznaczyć, że do Programu Certyfikacji szkółek piłkarskich PZPN przystąpiło 1197 organizacji, z czego tylko 694 po weryfikacji otrzymało certyfikaty.

 

Czym jest Program Certyfikacji szkółek PZPN?

To innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całego kraju.

Kluby zgłoszone do programu zostały dokładnie sprawdzone w wielu płaszczyznach, m.in. pod kątem formalno-prawnym, wyszkolenia kadry trenerskiej oraz posiadanego zaplecza treningowego. Po uwagę brane były następujące aspekty:

- program szkoleniowy

- infrastruktura treningowa

- kwalifikacje trenerów

- liczba zawodników na trenera

- sprzęt treningowy

- liczba drużyn

 

Co daje certyfikat PZPN?

Dla nas, członków zarządu oraz sztabu trenerskiego to potwierdzenie, że rozwój szkolenia dzieci i młodzieży w Klubie idzie w dobrym kierunku, spełniając przy tym normy ustalone przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dla Państwa, jako rodziców dzieci biorących udział w zajęciach, certyfikat to gwarancja tego, że Wasze pociechy trenują na odpowiednich, przystosowanych obiektach, używając profesjonalnego sprzętu i pod okiem odpowiednio przygotowanej kadry trenerskiej.