W dniu jutrzejszym zostanie rozegrana kolejka forBET IV ligi w sezonie 2018/19. Dla Unii Susz ostatnim meczem będzie wyjazd do Miłomłyna.

 

Spotkanie z miejscową Tęczą rozpocznie się o godzinie 17:00. Gospodarze tego spotkania zajmując ostatnią lokatę w tabeli już wiedzą, że nie zagrają w IV lidze w przyszłym sezonie. Biało-niebiescy, natomiast, mają jeszcze szansę na utrzymanie w gronie czwartoligowców, ale przy spełnieniu kilku warunków. Mecz z Tęczą trzeba wygrać, trzeba również liczyć, że Rominta Gołdap straci punkty w meczu z Jeziorakiem Iława. Taka sytuacja pozwoli na utrzymanie miejsca, które upoważni naszą drużynę do zagrania barażach, a w najlepszym wypadku nawet na ich uniknięcie.

 

Sytuacja jest dynamiczna i uzależniona od spadków z III ligi:

Z forBET IV Ligi do III ligi awansuje jedna drużyna (1 miejsce).

Do forBET IV Ligi od sezonu 2019/20 przystępuje zespół rezerw I-ligowego Stomilu, o czym informowaliśmy tu: http://wmzpn.pl/?p=1713.

Z forBET IV Ligi musi zatem spaść tyle drużyn, aby po awansach mistrzów klas okręgowych (+2 drużyny), dołączeniu zespołu rezerw Stomilu (+1 drużyna), awansie mistrza forBET IV Ligi do III ligi (-1 drużyna) oraz ewentualnych spadkach drużyn z naszego województwa z III ligi (+x drużyn), forBET IV Liga w sezonie 2019/20 liczyła 16 drużyn.

W związku z tym spadki są zależne od tego ile drużyn z naszego województwa spadnie z III ligi:
– brak spadków z III ligi -> z IV ligi spadną 2 drużyny (15 i 16 miejsce), kolejne 2 (13 i 14 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.
– 1 drużyna spadająca z III ligi -> z IV ligi spadną 3 drużyny (14, 15 i 16 miejsce), kolejne 2 (12 i 13 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.
– 2 drużyny spadające z III ligi -> z IV ligi spadną 4 drużyny (13, 14, 15 i 16 miejsce), kolejne 2 (11 i 12 miejsce) zagrają w barażach z wicemistrzami klas okręgowych.

 

Gramy do końca!

 

gramy do konca MILOMLYN

Sponsorzy i Partnerzy

Open Financematrixflashcarswilemski