KS Polonia Pasłęk 1 : 2 KS Unia Susz (9 kolejka Grupy okręgowej 2)

W sobotę zespół Biało-Niebieskich udał się na bardzo ciężki teren do Pasłęka, na mecz z tamtejszą Polonią. W poprzednim sezonie to zespół Polonii zakończył rozgrywki z lepszym bilansem meczów bezpośrednich oraz na 2 miejscu ligowej tabeli. Dodatkowego „smaczku” spotkaniu dodawał bezpośredni pojedynek najlepszych strzelców naszej grupy. Radosław Lenart z Polonii wyprzedzał przed tym meczem Krystiana Stańca o jedną bramkę. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Na świetnej płycie boiska spotkały się dwa wyrównane zespoły. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej drużyny i bardzo dobra gra. Przy lepszej skuteczności moglibyśmy prowadzić kilkoma bramkami. Gdy wydawało się, że Polonia przetrwa napór Unii i wynik nie zmieni się już do przerwy w 44 minucie świetne wyprowadzenie piłki przez naszego bramkarza wykorzystuje Krystian Staniec i pewnie wykańcza sytuację sam na sam z bramkarzem. Do przerwy prowadziliśmy w Pasłęku 0:1. W Drugiej połowie gra zaczyna się wyrównywać i mecz staję się bardziej otwarty. Obydwa zespoły raz po raz kreują sobie groźne sytuację podbramkowe. Niestety pomimo, iż nasza linia defensywna z bramkarzem była dobrze dysponowana tego w 52 minucie niespodziewanie Kamil Kuczkowski doprowadza remisu 1:1 po uderzeniu z 15 metrów w okienko nasze bramki. Po bramce to zawodnicy Polonii częściej dochodzą do głosu pod naszą bramką. Na szczęście pomimo chwili słabości naszego zespołu, bardzo dobra dyspozycja bramkarza Karola Chodowca, który w tym okresie czasu świetnie broni trzy bardzo groźne strzały gospodarzy, utrzymuje nasz zespół dalej w grze o zwycięstwo. Biało niebiescy utrzymali napór przeciwnika i po kilku minutach znowu wrócili na właściwy rytm rozgrywania akcji w tym meczu. W 74 minucie świetna akcja zespołu i zagranie piłki w pole karne do Arkadiusza Lewandowskiego, który zostaje faulowany przez obrońcę i sędzia zdecydowanie wskazuje na wapno. Do karnego podchodzi El Goleadro i strzela swoją kolejną bramkę w tym meczu ustalając wynik na 2:1 dla Unii. Mimo jeszcze kilku sytuacji wynik się nie zmienia. BRAWO zespół wywozimy z trudnego terenu 3 pkt. .