WPP: Koniec przygody? Unia ukarana walkowerem.

WPP: Koniec przygody? Unia ukarana walkowerem.

WPP: Koniec przygody? Unia ukarana walkowerem.

W ostatnią niedzielę (19 lipca) biało-niebiescy zmierzyli się w Kurzętniku z miejscowym Zamkiem. Mecz w ramach rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem Unii, jednak decyzją WMZPN mecz rozstrzygnięto walkowerem na korzyść gospodarzy spotkania.

Mecz po bramkach Łukasza Lulińskiego, Dominika Zakrzewskiego oraz Krystiana Stańca (3x) zakończył się wynikiem 5:1 dla biało-niebieskich. Zespół powinien więc zameldować się w kolejnej fazie rozgrywek WPP.

Nie jest to jednak pewne ponieważ Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie analizując mecz dopatrzył się nieprawidłowości. Według WMZPN strzelec aż 3 bramek, Krystian Staniec nie powinien w tym meczu zagrać z powodu kartek otrzymanych w poprzedniej edycji WPP.

 

Byliśmy przekonani, że w związku z anulowaniem całej rundy wiosennej sezonu 2019/20 i zakończeniem rozgrywek, kary, również za kartki, zostały anulowane. W tym przeświadczeniu pojechaliśmy do Kurzętnika — mówi Rafał Masny, prezes Unii.

Niestety, okazało się, że przepisy należy inaczej interpretować i zostaliśmy ukarani walkowerem. Myślę, że trochę zabrakło komunikacji i przesyłu informacji na linii WMZPN — kluby — dodaje Masny, który zapowiada odwołanie się od tej decyzji.